06.12.2017

Ferman Akgül, Yeni Videosu ‘Düş Sırtında’ ile Karşınızda

Ferman Akgül, ilk solo albümü “Yürüyorum İçimde”den yayınladığı ikinci videosu ‘Düş Sırtında’ ile müzikseverlerin karşısında!

Kağıt toplayıcılığı yaptığı Yalova’dan çıkıp dünya MMA şampiyonu olan Kadir Dalkıran’ın hayat hikayesinden etkilenen Ferman Akgül, solo albümünün ikinci videosu olan “Düş Sırtında”’da bu başarı öyküsünü anlattı.

Bu harika videoyu Youtube üzerinden izlemek için: http://bit.ly/2hR3o36 

‘Düş Sırtında’yı dijital platformlar üzerinden dinlemek ve satın almak için: https://UMGTurkey.lnk.to/dussirtinda 

Çekimleri gerçek karakterlerle, haftalarca süren videonun yönetmenliğini İmer Arı üstlendi. Sanatçının, EMI-Universal Müzik Türkiye / 06 Records birlikteliğinden doğan “Yürüyorum İçimde” adlı solo albümün ikinci videosu olan Düş Sırtında’nın sözleri Ferman Akgül’e; müziği ise Hollanda’lı genç prodüktör Ufuk Özcan’a ait. Şarkının davulları ise usta aranjör İskender Paydaş tarafından kaydedildi.

Videonun kendisi için heyecan verici bir serüven olduğunu ifade eden Ferman Akgül şunları ekledi : “Bu şarkı ve klibi tam bir ekip işi. Sözünden müziğine kayıtlarından klibine kadar oldukça geniş bir kadro var arkasında. Yalova halkına teşekkür etmek isterim özellikle. Bizi çok sıcak karşıladılar. Kadir’in hikayesinden etkilenmemek mümkün değil. Ülkemin ne kadar dolu dolu güzel insanlara sahip olduğunu bir kez daha hatırlattı bana. Bu aslında bir Türkiye hikayesi. Kimseye fark ettirmeden sessiz sedasız böyle başarılara imza atan insanlar var ülkemizde. Şarkının sözlerinde de biraz bu duygu hakim.”


Ferman Akgül Hakkında

1979 yılında Ankara’da doğan, Türkiye'nin çok yönlü sanatçılarından birisi olan Ferman Akgül; lisans eğitimini mimarlık, yüksek lisans eğitimini ise sinema üzerine yaptı. TRT’de üç sezon boyunca kendi programı 'Kulaktan Kulağa’nın yapımcılığını üstlendi ve programı sundu. Yakın zamanda 'Küçük Prens' hikayesinin müzikal uyarlamasında pilot rolüyle karşımıza çıktı. Son olarak yazarlık kimliğini de öne çıkartıp “Osmanlı Cadısı Tırnova” adlı bir öykü kitabı çıkartarak herkesi bir kez daha şaşırttı.


Ferman, 2016 yılında, ilk solo müzik projesinin hit şarkıları olan ‘İstemem Söz Sevmeni’  ve ünlü futbol oyuncusu Pascal Nouma ile düet yaptığı ‘Dırdır’ isimli eserleri yayınladı. Ferman aynı sene, ’06 Records’ isimli plak şirketini kurdu. Ferman’ın ilk solo albümü, 2017 Mart ayında 06 Records iş birliğiyle EMI – Universal Müzik Türkiye etiketiyle yayınlandı.